Pandurii au făcut spectacol în meciul cu Poli Timișoara și au reușit să obțină trei puncte importante în clasament. Elevii lui Edi Iordănescu i-au învins pe bănățeni cu scroul de 3 la 1 și se află pe locul patru în clasament. Cristi Săpunaru și Ioan Hora și-au trecut, de două ori, numele pe tabela de marcaj, în timp ce pentru oaspeți a marcat Goga.
Pandurii a făcut un meci foarte bun împotriva bănățenilor și au marcat în primele 8 minute de două ori. Gorjenii au continuat asediul la poarta oaspeților și au mai marcat odată înainte de pauză. Iordănescu era mulțumit la finalul meciului de evoluția elevilor săi.
Tehnicianul celor de la Poli Timişoara, Florin Marin, spune că, cele două goluri primite de echipa sa în startul partidei, au influenţat jocul formaţiei sale.
Pandurii se află pe locul 4 după acest meci cu 26 de puncte şi vor evolua etapa viitoare împotriva Stelei.


