Urmărire ca-n filme pe străzile din Craiova! Totul după ce un motociclist nu a oprit la semnalele polițiștilor și a încercat să fugă. La un moment dat, tânărul a pierdut controlul motocicletei și s-a răsturnat pe un câmp. A fost încătușat de oamenii legii, dus la secția de Poliție, apoi reținut pentru 24 de ore.
Polițiștii l-au prins pe motociclistul fugar și au descoperit că aceste nu avea permis de conducere valabil pentru categoria A, iar motocicleta era neînmatriculată.
”Polițiștii rutieri din Craiova au avut parte de o urmărire ca în filme. Aceștia au facut semnal de oprire unui ,,motociclist” însă acesta nu s-a conformat. Urmărirea s-a încheiat prost pentru el, pe un câmp de la marginea orașului. Acesta nu deținea permis de conducere valabil pentru categoria A, iar motocicleta era neînmatriculată.”, au transmis oamenii legii.
Tânărul s-a ales cu dosar penal și va fi cercetat. După audieri, motociclistul a fost reținut pentru 24 de ore.


