Taxe mai mari la UCB

- Advertisement -

Veste proastă pentru viitorii studenți de la Universitatea „Constantin Brâncuși”. Aceștia vor plăti taxe mai mari, începând din acest an. Cei care vor să urmeze o facultate din cadrul universității pot plăti până la 4.200 de lei pe an.

Potrivit reprezentanților UCB, anul acesta, viitorii studenți vor plăti taxe de școlarizare mai mari. Astfel,  taxele pentru anul universitar 2013-2014, în cazul studiilor de licenţă, sunt cuprinse între 2.300 lei şi 4.200 lei, pentru studiile universitare de masterat, între 1.300 şi 3.000 lei, iar pentru studiile universitare de doctorat, cuantumul taxei a rămas la suma de 5.000 lei.

Studenţii care urmează simultan cursurile a două specializări din cadrul universităţii beneficiază de reducerea cu 25% a taxei de şcolarizare la fiecare specializare, în cazul în care urmează simultan două specializări în regim cu taxă.

Articole recente