Adunarea Generală a Acționarilor din cadrul Complexului Energetic Oltenia a fost convocată pentru data de 6 aprilie iar pe ordinea de zi se regăsesc mai multe puncte, cele mai importante sunt reprezentate de planul de restructurare a companiei, vânzarea bunurilor de la Termocentrala Brăila și scoaterea pe bursă a 15% din acțiunile companiei energetice. Surse din sistem spun că astăzi are loc o Adunare Generală Extraordinară a Acționarilor în care Consiliul de Supraveghere ar urma să fie demis.
Printre cele mai importante lucruri ce se vor discuta la Adunarea Generală a Acționarilor se numără și planul de restructurare al companiei.
Tot cu această ocazie se va discuta și despre pachetul de 15% din acțiuni care urmează să fie scos pe bursă, dar și despre vânzarea bunurilor de la Termocentrala Brăila.
Surse din cadrul Complexului Energetic Oltenia au afirmat că astăzi s-a desfășurat o Adunare Generală Extraordinară a Acționarilor din cadrul CEO, iar cei din Consiliul de Supraveghere au fost demiși. Doar Georgiana Porumbel și Alin Chițu și-au mai păstrat posturile. Marius Andrei Roman, Georgeta Răcășanu, Radu Cristian Eugen, Radu Cristian Pop și Dan Gheorghe sunt persoanele care se alătură celor doi în Consiliul de Supraveghere.


