PSD Gorj îi dă peste nas lui Iordache: “în 3 ani a schimbat 5 partide”

- Advertisement -

În urmă cu trei zile, senatorul Ion Iordache a transmis, pe o rețea de socializare, un mesaj (cu emoticoane) la adresa liderilor PSD Gorj.

Tema comunicatului facebookcian privea, printre alte orgolii politice, închiderea centralelor pe cărbune, miza fiind arogarea meritelor pentru (doar) conservarea grupurilor energetice pe bază de cărbune și nu închiderea definitivă a acestora.

Astăzi, a urmat replica PSD Gorj care transmite că “Declarațiile apărute în spațiul public sunt pur politice, fără susținere, venite din partea unora cărora le este greu să vorbească despre ceea ce fac, când nu fac nimic”, referindu-se la senatorul de Gorj, Ion Iordache.

De altfel, liderii PSD Gorj îl cataloghează pe Iordache ca “un politician care în trei ani a schimbat cinci partide”. 

Aceștia consideră ieșirile publice ale senatorului ca fiind niște atacuri care demonstrează caracterul și neputința acestuia de a se pune în valoare.

“Urmare a declarațiilor exprimate în spațiul public de către un senator PNL din județul Gorj,  pentru o corectă informare a gorjenilor, trebuie specificat faptul că este vorba despre un politician care în trei ani a schimbat cinci partide.

De asemenea, trebuie știut că, acum, domnul senator este coleg de partid, în relații foarte bune, cu cel care se face răspunzător de situația din energie.

Pentru că acum are alte interese, acesta încearcă să acopere și atacurile lansate in trecut la adresa respectivului ministru, și ceea ce se întâmplă în domeniul energetic.

Atmosfera din PNL se reflectă în ieșirile publice ale celor care își doresc în disperare să se afirme. Declarațiile apărute în spațiul public sunt pur politice, fără susținere, venite din partea unora cărora le este greu să vorbească despre ceea ce fac, când nu fac nimic.

Atacurile populiste demonstrează, pe de o parte, caracterul, iar pe de altă parte, neputința de a se pune în valoare ale celor care se lansează.

Pe această cale, președintele PSD Gorj, domnul Mihai Weber, și prim-vicepreședintele partidului, domnul Cosmin Popescu,   transmit faptul că luptele subterane pentru putere din interiorul PNL sau jocurile murdare nu reprezintă interes pentru dumnealor.

Interesul conducerii PSD Gorj este bunăstarea fiecărui locuitor, prin realizarea de investiții în toate domeniile, în toate localitățile județului.

Astfel, în ultimii trei ani, Gorjul a beneficiat de sume uriașe comparativ cu anii precedenți, care se regăsesc în infrastructura spitalicească,  rutieră, școli,  grădinițe,  lăcașe de cult,  alimentare cu apă,  canalizare,  etc.”, se arată în comunicatul de presă semnat de către Președinte PSD Gorj, Mihai Weber, și Prim-vicepreședinte PSD Gorj, Cosmin Popescu.

Articole recente