Protest în fața Prefecturii Dolj! Mai mulți antreprenori și angajați din HoReCa au protestat din cauza faptului că restaurantele și cafenelele au fost închise. Totul după ce Craiova a intrat, din nou, în scenariul roșu din cauza creșterii cazurilor de infectări cu SARS-COV2.
Oamenii spun că în Craiova se duce o luptă politică, iar cei care suferă sunt cei din domeniul HoReCa.
Afaceriștii sunt revoltați și spun că nu știu ce decizie să ia în legătură cu personalul și nici ce să facă cu marfa rămasă pe stoc.
Conform legilor aflate în vigoare în perioada stării de alertă, în momentul în care rata de infectare depășește 3 la mia de locuitori într-o localitate, aceasta intră în scenariul roșu, ceea ce însemnă că restaurantele, barurile sau cafelenele se închid și nu mai au voie să funcționeze.
Protest in fata Prefecturii Dolj
- Advertisement -


