Popeangă: În turul II intră candidatul PSD. Ciolacu și Geoană, favoriți la președinție

- Advertisement -

PSD-ul va ”juca finala” pentru președinția țării. O spune un fost parlamentar și lider politic, care susține că PNL-ul, în schimb, nu intra în turul II, dacă îl bagă la înaintare pe actualul președinte, Nicolae Ciucă. În aceste condiții, finala s-ar dispuna între actualul și fostul lider ai PSD.

Șeful PSD, Marcel Ciolacu și fostul președinte al social-democraților, Mircea Geoană, sunt potențialii candidați care și-ar disputa președinția țării, în tului II. Fostul parlamentar și lider politic, Vasile Popeangă, spune că cel care va câștiga este cel care va reuși să obțină voturile de dreapta.

La nivel național, liderii politici fac strategii, în această perioadă, pentru a stabili candidații la președinția țării, pe care trebuie să-i anunțe, în perioada următoare.

Articole recente