După ce au învins Brașovul, fotbaliștii de la Pandurii și-au recăpatat încrederea în forțele proprii. Cel puțin asta susține antrenorul echipei, Edi Iordănescu. Acesta speră să facă o figură frumoasă și la Botoșani, chiar dacă va întâlni un adversar care a anunțat că are drept obiectiv calificarea în cupele europene.
Antrenorul echipei de fotbal Pandurii Târgu-Jiu a făcut astăzi primele declarații despre meciul cu FC Botoșani. Edi Iordănescu susține că elevii săi sunt pregătiți să întâlnească un adversar motivat.
Antrenorul a mai spus că echipa sa este din ce în ce mai aproape de evitarea retrogradării. Formația gorjeană are acum 38 de puncte și speră să revină la Târgu-Jiu cel puțin cu o remiză.
Partida dintre FC Botoșani și Pandurii Târgu-Jiu, din etapa 32 a Ligii I, se va disputa vineri, de la ora 18.30. Meciul se va desfășura pe Stadionul Municipal Botoșani.


