Nepoata lui Potârcă, în SUA

- Advertisement -

Telenovela din Meteor se continuă cu episodul „S.U.A.”. A fost de ajuns ca liderul romilor, Ninel Potârcă, să declare că în dragoste şi în război e totul permis! Cuvintele au ajuns şi la urechile Alexandrei, o altă nepoată, în vârstă de 19 ani, care, în plin scandal, a fugit în America. După ce familia a alertat Poliţia, tânăra care este şi căsătorită a luat legătura cu oamenii legii. Acasă a trimis mesaje prin care a anunţat doar că este fericită, îndrăgostită şi, mai ales, majoră.

După ce a fost găsită prima nepoată, în vârstă de 13 ani, Ninel Potârcă a avut parte de o adevărată surpriză. Un alt membru al familiei a plecat de acasă. Alexandra nu a fugit însă la o pensiune din Gorj, ci peste Ocean, în ţara adevăratului Obama. Nu cu soţul ei, cu cu un bărbat misterios.

Vineri a fost anunţată dispariţia sa la Poliţie, însă oamenii legii nu au căutat-o prea mult. Tânăra căsătorită de aproape doi ani a trimis acasă mesaje prin care a anunţat că este fericită, în Florida, unde, se pare, trăioeşte o poveste de dragoste cu un alt bărbat.

Alexandra a trimis din Florida doar două mesaje, care i-au liniştit doar pe părinţi. Soţul părăsit se află în stare de şoc.

Ninel Potârcă susţine că a aflat că cei doi s-au cunoscut pe internet. Tatăl fetei va urgenta obţinerea vizei pentru a pleca după tânăra de 19 ani. De cinci decenii, romii din Meteor nu s-au mai confruntat cu o astfel de situaţie.

Articole recente