Mititelu, înjurat la Motru

- Advertisement -

Meciul dintre Minerul Motru şi F.C. Universitatea Craiova s-a încheiat cu amenzi la Gorj! Şi asta după ce 11 suporteri ai echipei din Bănie au adus insulte la adresa conducerii clubului din Dolj, chiar pe stadionul municipal din Motru. Şi nu doar fanii au scos bani din buzunar, ci şi organizatorul partidei,. Minerul Motru, care a primit o amendă de 5.000 de lei.

Meciul amical cu înjurături dintre echipele Minerul Motru şi F.C. Universitatea Craiova, încheiat la egalitate, a avut loc vineri seara, pe stadionul municipal din Motru.

Tocmai din acest motiv, organizatorul, adică Minerul Motru a primit o amendă de 5.000 de lei, privind prevenirea şi combaterea violenţei cu ocazia competiţiilor şi a jocurilor sportive.

Articole recente