Dragoste cu năbădăi într-un apartament din Târgu-Jiu! Nea Marin Dădălău, un lăutar autentic, invitat la emisiunea lui Mircea Dinescu, a făcut astăzi show de faţă cu pompierii. Bărbatul de 73 de ani a sunat la 112 ca să vină cineva să-i deblocheze uşa, după ce a petrecut o noapte fierbinte cu iubita unui amic, pe care l-au trimis în toiul nopţii să cumpere bere. Ce a urmat vedeţi în materialul următor.
Domnul din imagine l-a cunoscut aseară pe lăutarul nea Marin şi s-a dus la el acasă să-l ajute la treabă. Nu singur, ci cu o prietenă.
Nea Marin lăutarul spune însă că a fost închis în casă de bărbatul pe care l-a trimis după bere.
Femeia pe care amândoi au făcut-o prostituată a cerut ajutorul mamei sale, însă nu azi-noapte, când s-a blocat uşa, ci azi-dimineaţă, după ce a tras un pui de somn alături de nea Marin.
Azi-noapte, la ora 02.00, bărbatul care şi-a adus prietena acasă la nea Marin a plecat să cumpere bere. La întoarcere…surpriză!
Pompierii au fost chemaţi în această dimineaţă în zona Lido, la unul dintre blocurile turn, chiar la etajul zece. La final au apărut şi cheile.
În cele urmă, toate cele trei persoane implicate în triunghiul amoros au ajuns la Poliţie şi au fost amendate cu 200 de lei fiecare pentru alertarea nejustificată a pompierilor.


