Femeia din Godinești, care a dat bir cu fugiții după ce a încercat să-și omoare soțul, a fost trimisă, astăzi, în judecată. După ce și-a înjunghiat bărbatul acesta a încercat să se ascundă la rude, însă a fost prinsă în scurt timp. Procurorii au finalizat cercetările și au trimis dosarul pe masa judecătorilor, care i-au dat astăzi prima veste proastă.
Constanța Mutu, în vârstă de 33 de ani, din Godinești este acuzată că și-a înjunghiat soțul, de supărare că ar fi exagerat cu băutura. Femeia a fost trimisă în judecată, după aproape o lună de cercetări.
Fapta a fost comisă pe 13 noiembrie. Bărbatul de 47 de ani a fost găsit într-o baltă de sânge.
Acuzațiile procurorilor nu se opresc aici. Femeia este suspectată că, după comiterea faptei, a fugit din casă, cu toate că a observat că victima sângera abundent. Aceasta s-a ascuns la rude, dat a fost prinsă a doua zi de polițiștii. Astăzi, odată cu emiterea rechizitoriului, magistrații de la Tribunalul Gorj au dispus prima măsură și au decis să rămână în arest și în timpul procesului. Decizia poate fi contestată în următoarele 48 de ore.


