Echipa de baschet a Energiei i-a găsit înlocuitor pivotului Dalibor Djapa, accidentat. Nemanja Milosevic, din Muntenegru, este așteptat în această seară la Târgu Jiu pentru a semna contractul cu gorjenii.
Energia Rovinari și-a adus întăriri din liga a 2-a spaniolă. Muntenegreanul Nemanja Milosevic vine de la Burgos, locul 3 în eșalonul secund din Spania, dar tot în acest sezon a mai evoluat și în Bulgaria, la Tundja Yambol.
Baschetbalistul de 27 de ani ajunge în această seară la Târgu Jiu iar gorjenii speră ca sportivul de 2,04 metri să-l înlocuiască cu succes pe Djapa, accidentat.
Milosevic ar putea debuta chiar sâmbătă, acasă, cu Timba Timișoara dacă primește la timp cartea verde. În această săptămână s-a întrunit și Adunarea Generală a Asociaților clubului Energia la care a participat și antrenorul Florin Nini. Conducătorii au decis să întărească echipa, astfel că e posibil să mai vină cel puțin un jucător dar să și plece cei care nu confirmă. Energia va mai face schimbări în lot și chiar pe banca tehnică dacă nu va câștiga următoarele două jocuri, cu Timba, acasă, și cu Craiova, în deplasare.
Energia are un bilanț de o victorie și două înfrângeri în 2014 și ocupă locul 7 în Liga Națională.


