Înlocuirile din BPJ, „firești”

- Advertisement -

Copreședintele PNL Gorj, Tudor Barbu, a discutat pentru prima dată despre înlocuirea fostului primar de la Turceni, Ion Iordache și a fostului vicepresedinte Constantin Aninoiu. Șeful liberalilor spune că excluderea acestora este un lucru firesc, însă nu a explicat de ce anume. Barbu a ținut să precizeze totuși că mazilirea celor doi nu are nicio legătură cu prietenia pe care o au cu Dian Popescu.

Barbu susține că a rămas în Biroul Politic Judetean doar cine trebuie, lăsând să se înțeleagă că existența lui Iordache și a lui Aninoiu nu este necesară.

După ce a fost exclus din Biroul Politic Județean, Constantin Aninoiu a declarat că va merge la București să discute cu Alina Ghorghiu.

Prima ședință a noului Birou Politic Judetean a avut loc ieri, moment în care Marcel Romanescu a fost ales copreședinte al organizației municipale a PNL Gorj.

Articole recente