Hora rămâne la Pandurii

- Advertisement -

Golgheterul alb-albaștrilor ,Ioan Hora, rămâne la Târgu-Jiu. Conducerea echipei Pandurii a declarat că nimeni nu va pleca, deocamdată. Gorjeni sunt în zona de play off ,cu șanse reale de a se bate la campionat. Antrenorul principal Edi Iordănescu poate răsufla ușurat, nu își va pierde cel mai bun marcator al echipei.

Președintele executiv al Pandurilor, Narcis Răducan, a declarat că obiectivul echipei este pe primul loc dar pentru o sumă foarte mare orice jucător este liber să plece.

Ioan Hora a fost selecționat de antrenorul Naționalei pentru meciul din Italia ,care va avea loc marti seara. Ioan Hora trece printr-o perioada foarte bună reușind 9 goluri ,fiind diferența de un gol între el si spaniolul Cristian Lopez .

Golgheterul Pandurilor Ioan Hora, a avut toată încrederea lui Edi Iordănescu de când a venit la Târgu-Jiu ,iar acesta l-a răsplătit prin evoluțiile foarte bune pe care le-a reușit pentru gruparea gorjeană.Hora a venit liber de contract de la ASA Târgu-Mureș unde a reușit 9 goluri în 30 de meciuri.

Articole recente