Gemenii, împreună

Pustai i-a făcut și debutul fratelui geamăn al lui Erico, Elton da Silva, în partida cu amatorii de la Ripensia. Elton a debutat cu gol pentru gorjeni, însă nu este o soluție și pentru Liga 1. Premieră și pentru vârful Adrovic, care a marcat primul său gol la Pandurii.

Adus în România de la o echipă anonimă din Brazilia, în urmă cu o lună, Elton da Silva a primit cartea verde înaintea meciului cu Ripensia. Pustai i-a dat șansa să debuteze în fața unui adversar modest. Chiar dacă a deschis sccorul la Timișoara, Elton nu este, deocamdată, o soluție și pentru Liga 1.

Ignorat în campionat, unde a prins doar 39 de minute, atacantul Adrovic a înscris primul său gol la Pandurii în partida cu Ripensia. Muntenegreanul a marcat pentru 2-0 și l-a presat și pe Ciobai care și-a înscris în proprie poartă. Acesta speră să continue să marcheze și în Liga 1.

Mai mereu în afara lotului în ultimul timp, portarul Lazar a jucat doar 45 de minute la Timișoara. Pustai l-a pedepsit pentru câteva degajări greșite.

Și Nicoară a fost pedepsit de antrenor în urmă cu câteva etape, mijlocașul ratând jocurile cu Pacos Ferreira și Săgeata Năvodari.