Ce Grovav(ie) !

Pandurii sunt fericiți ! Au obținut un punct din deplasarea de la Ploiești, dar puteau pierde dacă Gicu Grozav ar fi transformat penaltiul din minutul 90. Profesorul Pustai le-a dat nota 8 elevilor săi pentru jocul cu Petrolul.

Cristi Pustai s-a declarat mulțumit după remiza cu Petrolul, scor 1-1. Pandurii au avut mare noroc. În prelungiri, Grozav a încercat o „scăriță” de la punctul cu var, dar Lazar s-a prins și a parat. Contra a luat foc pe jucătorul său.

Nici Pustai nu are viață ușoară cu Eric. Magicianul pandurilor nu s-a mai văzut la Ploiești, iar când a fost schimbat a refuzat să părăsească terenul. Tehnicianul nu tolerează așa ceva și îl amenință cu amenda.

Nici căpitanul Paraskevas nu a scăpat de criticile lui Pustai. Pandurii puteau câștiga fără greșelile cipriotului din final. Două erori grave ale stoperului i-a costat pe olteni. Mai întâi a pasat la un adversar la golul egalizator, în loc să degejeze, apoi a făcut penaltiul din care Petrolul putea câștiga.

Una peste alta, Pustai a fost mulțumit de jocul echipei sale și de rezultat în derbyul european din Liga 1.

Pandurii a plecat după meci la Mediaș, iar mâine va ajunge la Cluj pentru duelul cu Hapoel Telv Aviv din turul 3 preliminar al Europa League.