Calificare cu emoții

autor: tv sud // 31 10 2014 // Vizualizari

Pandurii s-a calificat în sferturile Cupei României după o victorie, cu emoții, împotriva Oțelului Galați. Gorjenii au reușit să câștige în prelungiri, cu 3-2, după ce gălățenii au avut conducerea de două ori. Gemenii da Silva au fost în această partidă și gemenii golului, după ce ambii au reușit să marcheze în minutele 88 și 94.

Gălățenii au deschis scorul în minutul 11, după ce Popa l-a lobat pe polonezul Gliwa de la 25 de metri. Pandurii a revenit în joc după golul lui Predescu, însă gălățenii au intrat în avantaj la pauză, când Cristea a reușit să marcheze, cu capul, de la 6 metri. După ce au lovit bara de 3 ori, gorjenii au reușit să egaleze, cu 2 minute înainte de final, iar în prelungiri, băieții lui Grigoraș au marcat golul calificării. Președintele clubului Pandurii, Mihai Prunariu, spune că victoria a fost una meritată.

Calificarea din Cupa României trebuie urmată de o victorie cu Chiajna în campionat.

Pandurii vor da piept în campionat cu Concordia Chiajna. Partida se va desfășura marți de la ora 17.00, la Târgu Jiu.