Situație incredibilă la Spitalul Orășenesc Turceni! Familia unei gravide susține că tânăra de 27 de ani a fost ignorată de medici, după ce au apucat-o durerile nașterii. Soțul acesteia susține că nu i s-a acordat nici măcar o ambulanță să meargă de urgență la Craiova și a fost nevoit să o transporte cu mașina personală la un alt spital. Acum, cu toții speră ca bebelușul să se nască fără probleme.
Târgujianca însărcinată în nouă luni a decis să fie supravegheată în timpul sarcinii de un medic de origine arabă de la Spitalul Orășenesc Turceni. Soțul Roxanei susține că astăzi, când au apucat-o durerile nașterii, au găsit doar uși închise.
Bărbatul mai spune că a fost nevoit să o transporte la un alt spital cu mașina personală.
Reprezentanții Spitalului Orășenesc Turceni recunosc faptul că nu exista niciun ginecolog în spital, iar controlul a fost făcut de asistente.
După naștere, rudele familiei gravidei sunt hotărâte să-i ceară socoteală medicului curant, care ar fi abandonat-o pe tânără în ulrimul moment.


