Călinoiu nu ţine cont de Ponta

- Advertisement -

Chiar dacă premierul Victor Ponta a declarat că nu vor fi schimbări la deconcentrate, preşedintele Consiliului Judeţean, Ion Călinoiu, nu a ţinut cont de asta. Aseară, în cadrul emisiunii „Ora Adevărului”, de la TV Sud, acesta a făcut publice numele celor care urmează să-şi piardă funcţiile.

Fiind convinşi că îl au la degetul mic pe Ponta, liderii gorjeni nu l-au prea luat în seamă pe micul Titulescu, atunci când a declarat că va menţine directorii de deconcentrate.

Preşedintele Consiliului Judeţean Gorj, Ion Călinoiu, a declarat că, deşi ştie că nu-i intră în atrubuţii să evalueze directorii, va schimba şefii mai multor deconcetrate din judeţ.

Cei care urmează să fie schimbaţi sunt cei care au intrat în conflict direct cu liderii PSD, în perioada Guvernului Boc. Deşi Ponta a dat asigurari că nu vor fi schimbări la deconcentrate, liderii PSD Gorj se pregătesc să facă schimbări radicale la toate deconcentratele. în lunile ce urmează.

Articole recente