Accident mortal în comuna Căpreni. O femeie și-a pierdut viața, după ce soțul său a intrat cu mașina într-un copac. În autoturism se afla și fiica lor de 17 ani, care a scăpat miraculos cu viață. Vor urma însă zile cumplite pentru ea. După ce își va conduce mama pe ultimul drum, tatăl ei va fi cercetat pentru vătămare și ucidere din culpă.
Accidentul de circulație a avut loc ieri dimineață, în jurul orei 09.00, pe Drumul Național 67 B, în localitatea Căpreni. Într-o curbă periculoasă, șoferul, în vârstă de 49 de ani, a pierdut controlul volanului și a intrat cu autoturismul într-un copac. Impactul a fost atât de puternic, încât soția aflată în dreapta sa a decedat. În mașină era și fiica celor doi, în vârstă de 17 ani, care a scăpat cu viață.
Minora a fost transportată la spital, însă medicii spun că se află în afara oricărui pericol. Polițiștii au stabilit că șoferul nu se afla sub influența băuturilor alcoolice. Acesta va fi cercetat pentru vătămarea fiicei sale și pentru ucidere din culpă.


