Pentru un viitor mai bun s-au prezentat astăzi la urne și șeful județului Gorj, și reprezentantul Guvernului în teritoriu. În timp ce președintele Consiliului Județean Gorj și-a exprimat dreptul constituțional la Colegiul Economic ”Virgil Madgearu”, prefectul a votat la liceul ”Ion Mincu”, din Debarcader. Ambii au venit cu familia să aleagă președintele pentru următorii cinci ani.
Alin Văcaru s-a prezentat la Secția 44 din cadrul Colegiului Tehnic Ion Mincu, la ora 10.30, împreună cu soția și fiul său.
Președintele Consiliului Județean Gorj, Ion Călinoiu, și-a exercitat dreptul de vot la secția din cadrul Colegiului Economic ”Virgil Madgearu”.
Și prefectul Alin Văcaru are câteva sfaturi pentru alegători.
În județul Gorj au fost amenajate 327 de secţii de votare, dintre care 56 sunt în municipiul Târgu-Jiu.


