Avans de 7.000 lei, lucrare inexistentă. Polițiștii cercetează un bărbat acuzat de înșelăciune

- Advertisement -

O poveste care începe cu o promisiune și se termină cu o plângere la poliție. O tânără din Albeni a rămas fără gard, fără porți și fără banii dați în avans, după ce un bărbat i-a promis că se ocupă de lucrare, dar a dispărut fără urmă.

 

Un bărbat de 37 de ani, din comuna Prigoria, este cercetat de polițiștii din Târgu Jiu pentru înșelăciune, după ce ar fi încasat un avans de 7.000 de lei pentru o lucrare pe care nu a mai realizat-o.

Tânăra de 28 de ani, din Albeni, le-a povestit polițiștilor că, în octombrie anul trecut, a avut o înțelegere verbală cu bărbatul pentru construcția unui gard și a unor porți la o proprietate din municipiu. Lucrarea trebuia finalizată până la sfârșitul anului 2024, însă nici gardul, nici porțile nu au mai apărut.

Oamenii legii au deschis un dosar penal și continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate ce s-a întâmplat.

Articole recente