Consilierii PNL Tg-Jiu, solicitare la Primărie! Vor canalizare și evaluare la Teatrul Elvira Godeanu…

- Advertisement -

Consilierii municipali din partea PNL au înaintat Primăriei Tg-Jiu un proiect de hotărâre prin care solicită construirea canalizării în zona străzilor Viitorului, Solidarității și Constantin Chiriță – în zona de pe malul drept al Jiului, de lângă sediul Dacorex. De asemenea, aceștia mai cer Primăriei și evaluarea managementului Teatrului Dramatic “Elvira Godeanu” din Tg-Jiu.

Delia Răuț (PNL): “Acum un an, cetățenii care locuiesc în Târgu Jiu pe străzile Viitorului, Solidarității și Constantin Chiriță – în zona de pe malul drept al Jiului, de lângă sediul Dacorex – au înaintat conducerii Primăriei un memoriu prin care sintetizează condițiile de Ev Mediu în care sunt nevoiți să trăiască. Fără canalizare, fără un coș de gunoi montat pe aceste străzi, printre turmele de oi care umblă prin zonă, fără asfalt. Dar cu impozite destul de mari, plătite la timp către niște edili care n-au aflat, se pare, de existența acestui cartier.

Pentru că timp de un an, șefii Primăriei n-au avut timp să răspundă acestor cetățeni, astăzi, împreună cu ceilalți consilieri locali PNL, am depus un prim proiect de hotărâre, pentru acești locuitori, prin care solicităm urgentarea construirii canalizării în această zonă.

Am depus și o nouă cerere pentru evaluarea managementului Teatrului Dramatic “Elvira Godeanu”.”, a transmis Delia Răuț (PNL), consilier municipal Tg-Jiu.

Articole recente