Primar din Gorj, cu eșarfa pe dos… de Ziua Națională

- Advertisement -

De 1 Decembrie, majoritatea protipendadei bugetare și politice are ocazia de a-și etala funcția la sărbătorirea Zilei Naționale a României.

Nici primarul comunei Dănești, Mădălin Paliță, nu a ratat ocazia de a se poza, în fața instituției.

Probabil emoționat de semnificația zilei, primarul Paliță s-a prezentat bățos în fața primăriei, cu eșarfa de edil tocmai pe dos.

Conform actului normativ care reglementează portul acesteia, “Eșarfa se poarta peste costum, va fi așezată pe umărul sting, culoarea albastra fiind dispusa in partea de sus si se va încheia in partea dreapta a corpului, cu ciucurele in afara.”

În luna mai a.c., primarul Paliță a fost protagonistul unei altercații “de toată frumusețea”, în sediul primăriei Tg-Jiu, cu o funcționară consăteancă care îl acuza că a pălmuit-o și a dat-o cu capul de calorifer.

Articole recente