Un microbuz școlar în care se aflau patru elevi a fost lovit în această seară de un autoturism. Accidentul s-a petrecut în zona Preajba din Târgu Jiu. Din feriricire, elevii nu au pățit nimic și au scăpat doar cu o sperietură groaznică. Doar șoferul microbuzului a fost rănit și a ajuns la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Accidentul a avut loc într-o intersecție din zona Preajba. Elevii aflați în autoturism au scăpat fără să fie răniți, cu doar cu o sperietură teribilă.
Potrivit polițiștilor, vinovat de producerea impactului se face șoferul autoturismului, care a pătruns fără să se asigure într-o intersecție în care avea obligația să oprească pentru a ceda prioritatea.
Șoferul, care are permis de conducere de nici un an, recunoaște senin că a greșit, deși a pus în pericol viața elevilor și pe cea a șoferului.
Șoferul vinovat s-a ales cu dosar penal și cu permisul de conducere suspendat.
Șoferul microbuzului a rămas internat în spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.


