Viol între pensionari

- Advertisement -

Situație încredibilă în Dolj unde un bărbat de 70 de ani a violat o femeie de 89 de ani pe care o luase acasă să aiba grijă de ea. Femeia a fost chinuită timp de o jumătate de an, iar acum este internată într-un spital din Craiova.

În urma unei informaţii obţinute, poliţiştii s-au sesizat din oficiu, cu privire la faptul că bărbatul în cauză ar fi întreţinut raporturi sexuale, cu o femeie de 89 de ani, din localitate, pe care ar fi luat-o la locuinţa sa, pentru a se ocupa de îngrijirea acesteia, profitând de vârsta înaintată şi de faptul că femeia figurează în evidenţele medicale cu afecţiuni.
Poliţiştii au efectuat o percheziție domiciliary ăși au fost ridicate, în vederea continuării cercetărilor, bunuri ce pot constitui mijloace de probă în cadrul procesului penal.
Din cercetări, poliţiştii au stabilit faptul că bărbatul ar fi comis în perioada 13 mai – 13 septembrie a.c., mai multe acte specifice infracţiunii de viol.
În urma probatoriului administrat de polițiști, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore. Femeia în cauză a fost internată într-un spital din Craiova, sub monitorizarea unor reprezentanți D.G.A.S.P.C. Dolj, urmând să fie preluată de aceștia, în vederea plasării, într-un centru de specialitate.

Articole recente