Dan Vîlceanu, reales președinte al PNL Gorj

- Advertisement -

Dan Vîlceanu a fost reales președinte al liberalilor gorjeni! Ieri, la Târgu Jiu, a avut loc conferința județeană de alegeri la care au participat mai mulți lideri ai PNL. Florin Cîțu, premierul României, Ludovic Orban, președintele PNL, dar și alți lideri au fost prezenți la Târgu Jiu să îl susțină pe Dan Vîlceanu pentru un nou mandat în fruntea organizației de la Gorj.
Dan Vîlceanu a fost reales președinte al Partidului Național Liberal Gorj. El a obținut 348 de voturi din 350 exprimate.
Dan Vîlceanu a declarat că principalul obiectiv pentru noul său mandat este ca PNL să câștige președinția Consiliului Județean Gorj în 2024.
Marcel Romanescu și Dumitru Leuștean au fost aleși prim-vicepreședinți ai PNL Gorj. Pe funcțiile de vicepreședinți au fost alești – Iulian Popescu, consilier în Cancelaria Primului Ministru Florin Cîțu, Cristina Cilibiu, primarul din Turceni, Robert Filip, primarul din Rovinari, Dana Constantinescu, consilier județean și inspector general, Dumitru Vulpe, primarul din Cîlnic, Gheorghe Grivei, consilier județean, Robert Ciocioi și Sorin Chircu.

Articole recente