Cireșele de import au apărut pe piață la un preț foarte ridicat anul acesta. Cumpărătorii sunt nemulțumiți de calitatea cireșelor, în special pentru că acestea sunt importate. Cele românești încă nu s-au copt, dar urmează să apară pe piață, susțin vânzătorii. Prețul nu este justificat pentru calitatea cireșelor, mai susțin oamenii.
Oamenii spun că anul acesta prețul cireșelor întrece orice așteptări și că nu își permit să cumpere fiindcă sunt foarte scumpe. Mai mult, cumpărătorii afirmă și că așteaptă marfa românească pentru calitatea deosebită care nu se compară cu cea a cireșelor importate din alte țări.
Cel mai probabil, primele cireșe românești vor apărea pe piață peste o săptămână sau două, însă producția depinde de vreme și prețul va fi mai mic decât al celor importate.
Cireșele au apărut pe piață cu un preț de lux
- Advertisement -


