Adrovic, pus pe ignore ?

- Advertisement -

Atacantul muntenegrean, Admir Adrovic, transferat în această vară la Pandurii, nu a apucat să debuteze la vicecampioana României, deși gorjenii au disputat deja șase jocuri oficiale în acest sezon. „Nu i-a venit cartea verde” afirmă Condescu. Pustai strâmbă, însă din nas când este întrebat de Adrovic. Și fără Adrovic, Pandurii a avut un start de sezon excelent, cu 6 jocuri fără înfrângere.

Adus peste capul său, Adrovic pare a nu fi pe placul tehnicianului Cristi Pustai. Golgheterul muntenegrean a fost ignorat complet în acest debut de sezon.

Pustai pare neinteresat de soarta muntenegreanului luând în calcul chiar și o improvizație gen Eric ca al doilea vârf.

Pe lângă Adrovic, doar Rada și accidentatul Predescu nu au bifat nici un minut în actuala stagiune.

Șeful Condescu a insistat ca Pandurii să bage rezervele cu Oțelul și i-a ieșit. Echipa gorjeană și-a odihnit jucătorii pentru returul de la Tel Aviv și punctele au rămas la Târgu Jiu

Pandurii nu i-a inclus în lot pentru meciul cu Oțelul pe Ungurușan, Momcilovic și Breeveld, iar Eric, Matulevicus și Erico au jucat doar câte o jumătate de oră.

Articole recente