Doru Vișan: „CEO are o menire foarte clară!”

- Advertisement -

Complexul Energetic Oltenia nu este pe lista companiilor care vor face parte din Fondul Suveran de Dezvoltare și Investiții!
Proiectul de hotărâre revizuit a fost pus în dezbatere publică în data de 8 martie, un temen de 10 zile, de la publicare, fiind pus la dispoziția celor care au observații cu privire la acesta.
Doru Vișan, secretar de stat în Ministerul Energiei, a declarat pentru Tv Sud că „Complexul Energetic Oltenia are o menire foarte clară, reprezintă una dintre cele mai mari companii în energie”, și că „decizia nu este luată, fiind timp pentru o analiză în perioada următoare”.
Pe lista Fondului Suveran de Dezvoltare și Investiții sunt companii importante din energie cum ar fi Hidroelectrica, Nuclearelectrica, OMV Petrom, Electrica, Romgaz etc.
De altfel, de pe lista FSDI lipsesc companii importante cum ar fi Tarom și Complexul Energetic Oltenia

Articole recente