Iubește reptilele și animalele

- Advertisement -

A colindat lumea întreagă și a impresionat prin felul cum se înțelege cu animalele și reptilele! Este vorba despre dresorul Circului Royal, Aurelian, care poate fi văzut în această perioadă și la Târgu Jiu. Înainte să se apuce de dresaj, acesta a lucrat ca jongler de la vârsta de șase ani.

Aurelian Ciucurle, în vârstă de 46 de ani, lucrează în țară doar de două sezoane. Cele mai multe numere de spectacol le-a avut pe marile scene din întreaga lume. Iată care este cheia succesului pentru a te înțelege cu reptilele.

Bărbatul susține că munca de dresor este una foarte grea, dar mai dificil este să întreții animalele.

Aurelian a urcat pe marile scene din întreaga lume. Cel mai mult i-a plăcut în Rusia.

Înainte să se apuce de dresaj, Aurelian era jongler, însă accidentele dese pe care le-a suferit l-au făcut să se îndrepte către această meserie. Acesta lucrează la Circul Royal împreună cu soția lui.

Răsfățata circului este o maimuță.

Chiar și patronul circului urcă pe scenă ca acrobat. Acesta a povestit care este istoria circului Royal.

În prezent, Circul Royal se află la Târgu-Jiu pentru două săptămâni. Ultimul spectacol va fi pe 12 mai.

Articole recente