Pierderi grele

- Advertisement -

Pandurii Târgu Jiu nu poate alinia cea mai bună formulă în derbyul de Europa, cu Petrolul. Golgheterul Matulevicius și mijlocașul Claudiu Voiculeț nu vor evolua contra ploieștenilor. Pierderile ar putea fi mult mai grele în etapele viitoare. Patru jucători importanți sunt la limita suspendării.

Claudiu Voiculeț s-a accidentat în stagiul de la Sibiu și s-a crezut că va lipsi doar în jocul de la Rapid. Accidentarea sa s-a dovedit mult mai gravă și mijlocașul nu a putut fi recuperat. Este pentru prima dată în acest sezon când decarul pandurilor lipsește două jocuri la rând.

Și golgheterul Matulevicius la lipsi sâmbătă, fiind suspendat. Centralul Cristi Balaj i-a acordat la patrulea galben din acest sezon din exces de zel.

În aceste condiții, Pustai va fi nevoit să facă mai multe schimbări în primul unsprezece.

Pandurii ar putea pierde și alți jucători importanți în derbyul cu Petrolul. Viera, Vlad, Nistor și Răduț sunt la limita suspendării, iar un avertisment sâmbătă i-ar  ține pe tușă în deplasarea din Gruia, cu CFR Cluj.

Fundașul Christou Paraskevas este un alt jucător pe care Pandurii nu poate conta în perioada următoare, el având probleme cu transferul de la ”U” Cluj din cauza insolvenței grupării ardelene.

Articole recente