Scandal monstru la spital

- Advertisement -

Postul de șef de secție ocupat în prezent de medicul Gheorghe Stanciu a fost scons la concurs de conducerea unității.

Managerul Spitalului Județean de Urgență din Târgu Jiu, Tiberiu Tătaru, spune că acuzațiile doctorului Stanciu sunt nefondate.

Marilena Davidescu este singura care și-a depus candidatura pentru acest post. În același timp, ea ocupă funcția de director medical al Spitalului Județean. Managerul intituției spune că se confruntă cu un conflict de interese. Asta deoarece Marilena Davidescu nu poate fi și candidat și organizator al concursului în care candidează.

Marilena Davidescu nu a dorit să comenteze acuzațiile care i se aduc din partea actualului medic șef de secție, Gheorghe Stanciu.

Articole recente