Ponta s-a decis

- Advertisement -

Liderii Partidului Social Democrat Gorj dau asigurări că Victor Ponta nu va părăsi formațiunea politică pentru a trece la Partidul România Unită. Zvonurile au apărut după ce mai mulți parlamentari au trecut în organizaţia condusă de Bogdan Diaconu. Ion Călinoiu spune că a discutat cu Victor Ponta, iar săptămâna viitoare își va depune intenția de a candida din partea PSD pentru un post de deputat la Gorj.

În ultimele zile, au apărut tot mai multe zvonuri referitoare la trecerea lui Ponta în PRU, însă Ion Călinoiu dezminte această posibilitate.

Nici Liviu Dragnea nu crede că Ponta va părăsi partidul.

Zvonurile despre plecarea lui Ponta la PRU au apărut după ce o serie de parlamentari au semnat adeziunea la formațiunea politică. De la Gorj, Camelia Khraibani a trecut la partidul condus de Bogdan Diaconu.

Articole recente