Spectacol inedit în Târgu Jiu, chiar la Coloana Infinitului. Alexandru Tomescu şi vioara sa Stradivarius au încântat sufletele celor peste o mie de spectatori, într-un RECITAL extraordinar. Iar scena a fost completată de artista moldoveancă Ana Munteanu care a improvizat un show în nisip cu operele lui Brâncuşi.
Alexandru Tomescu a pornit într-un turneu prin toată ţara, unde cântă în săli de spectacole, însă la Târgu Jiu a susţinut un concert în aer liber, cu totul special. Peluza de la Coloana Infinitului a devenit neîncăpătoare pentru cei peste o mie de spectatori veniti să asculte vioara Stradivarius. Emoţia transmisă de public i-a dat impresia artistului că se află în altă ţară.
Pe acordurile vioarei, artista moldoveancă Ana Munteanu, a încântat privirile ascultătorilor prin creaţiile ei în nisip, care au înfăţişat operele sculptorului Constantin Brâncuşi.
La final, cei doi artişti au coborât de pe scenă în ropote de aplauze.


