Grigoraș, susținut de Nistor

- Advertisement -

Petre Grigoraș vine astăzi la Târgu Jiu pentru a-și rezolva disensiunile cu șefii pandurilor. Șansele ca tehnicianul să să continue sunt foarte mari. Nistor se bucură că antrenorul care l-a promovat în națională rămâne la Pandurii. Mijlocașul crede că noul obiectiv european al echipei este unul realizabil.

Pandurii sunt nerăbdători să înceapă munca ! Chiar dacă reunirea este programată miercuri, Petre Grigoraș este așteptat în această seară la Târgu Jiu. Grigoraș și șeful pandurilor, Condescu, se întâlnesc să-și clarifice, față în față, neînțelegerile din această iarnă. Petre Grigoraș a fost la un pas să reununțe la banca tehnică a gorjenilor, dar pe lista nemulțumirilor sale a mai rămas doar schimbarea obiectivului. Noul Consiliu de Administrație a impus pandurilor clasarea pe locurile 2-4, renunțându-se la vechiul obiectiv, locurile 6-10. Și Dan Nistor s-a întors din vacanță mai devreme. Mijlocașul crede că noul obiectiv este realizabil.

Nistor a avut emoții că Grigoraș nu va mai continua la Pandurii, dar acum s-a liniștit.

Fotbalistul promovat de Grigoraș la naționala mare se bucură că și Maxim va continua la Târgu Jiu. Fără el ar fi fost mai greu în retur.

Dan Nistor a avut un an 2012 extraordinar, fiind titular la Pandurii Târgu Jiu și debutant în naționala României. Dorința sa pentru noul an este să continue pe aceeași linie.

Nistor a evoluat în acest sezon în toate cele 19 jocuri și a marcat trei goluri. Cota mijlocașului de la Pandurii este de 1.250.000 euro, conform unui site de specialitate.

Articole recente