TV SUD continuă să aducă zâmbete pe chipurile oamenilor doborâți de boală și sărăcie. Reprezentanți ai autorităților locale și județene, politicieni, oameni de afaceri, șefi de instituții și nu numai au participat aseară la Balul Caritabil, transmis în direct pe TV SUD. Pe scenă au făcut spectacol îndrăgiții interpreți Petrică Mîțu Stoian, Niculina Stoican, Teodora Pană și actrița Ana Nicolaie. Licitația din cadrul balului s-a încheiat cu strângerea unor sume consistente de bani.
TV SUD a transmis aseară în direct ediția a doua a Balului Caritabil de Crăciun. Obiectele personale oferite de performeri gorjeni ai sportului românesc şi de Horațiu Mălăele au fost licitate în cadrul evenimentului. Startul a fost dat de prefectul județului Gorj, Alin Văcaru.
Florin Cârciumaru, primarul munipiului Târgu-Jiu, a ales o minge cu autografele fotbaliștilor de la Pandurii, iar Ion Călinoiu, președintele Consiliului Județean Gorj a optat pentru tricoul oferit de Andreea Munteanu. Și jurnaliștii TV SUD, Iulian Țimpea și Alin Șerbănoiu, au câștigat eșarfele celor de la Pandurii și tricoul lui Ioan Hora, la licitație. Pe scenă au urcat apoi interpretele Niculina Stoican și Teodora Pană.
În urma demersului TV SUD au fost strânși aproape 9.000 de lei, bani care vor fi împățiți în mod egal celor trei cazuri prezentate în cadrul Balului Caritabil. Acesta va fi redifuzat de Crăciun.


