Încă un gol pentru Costea

autor: Iulian Timpea // 21 10 2017 // 107 Vizualizari

Florin Costea, reîncărcat! Omul pe care Mititelu spera să ia milioane a marcat al doilea său gol în două meciuri, în Liga 3

Florin Costea are poftă de joc şi de gol la revenirea în fotbalul românesc. Fostul atacant de la Craiova, pe care Adrian Mititelu sper să ia milioane de euro, a marcat al doilea său gol în două meciuri la noua sa echipă, ACS Şirineasa, în Liga 3.

Costea a început ca titular meciul din deplasarea de la Ghiorda, cu echipa locală, şi a marcat în minutul 62 al partidei. Lucian Iordache a reuşit o dublă, în minutele 17 şi 45, în timp ce Ovidiu Vezan a punctat şi el, în minutul 68. Pentru gazde a marcat Alexandru Alexandru Baranti, care a stabilit scorul final, 1-4, în minutul 90+2.

Mai mult, Costea putea face dubla, dar a avut ghinion şi a lovit bara la o fază bună de atac, scrie prosport